Oto Blog

Portbagaj Nedir? Nasıl Kullanılır?

2Q==

Tatile çıkarken yanınıza neyi alıp almamanız gerektiğine karar veremiyor musunuz? Ya da tatile çıktığınız yerde alışveriş yaparken aklınızın bir köşesinde alacağınız eşyaları arabanın neresine koyabileceğinizi mi hesaplamaya çalışıyorsunuz? İşte Portbagaj da tam burada hayatınıza girmek için kapınızda sizi bekliyor olabilir. Bu yazımızın içeriğinde sizlere
Portbagaj nedir? Portbagaj ne işe yarar?  Portbagaj nerelerde kullanılır? Portbagaj nasıl kullanılır? gibi soruları yanıtlayarak sizleri aydınlatacağız.

PORTBAGAJ NEDİR?

Bazen bir seyahat öncesi, bazen yük taşımasında ya da aracınız küçük aileniz kalabalıksa ve bagajda yeterli alan yoksa, yüklerin taşıması için yeni yollar aramaya başlamanız gayet doğal. Daha fazla eşya taşıma yolları ararken ilk akla gelen ve en etkili çözüm arabanıza bir port bagajın takılmasıdır. Peki portbagaj nedir, portbagaj için dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?.

Portbagaj kavramı, var olan bagajınızdan neredeyse bir o kadar daha fazla hacim sağlayabilecek, arabanıza rahatlıkla ekleyebileceğiniz ekstra bir araç sistemidir. Aracınıza kolayca takılarak, arabanın var olan hacmini çok daha arttırabilir, böylelikle çıkacağınız yolculukta eşyalar konusunda size harika bir yolculuk konforu sağlayabilir.

PORT BAGAJLAR NERELERDE KULLANILIR, NE İŞE YARARLAR?

Arabanın içerisine koltuklarda eşya sevmeyen kişilerin göz düzenliğini sağlarken bebeği olan annelerin bebek eşyalarını ve bebek arabalarını tasarruflu bir şekilde taşımalarında portbagajlar yardımcı oluyor. Bunun yanı sıra Off-Road yapanlar için faydası da kesinlikle gözden kaçırılmamalı. Bahsi geçen bu kadar alanda portbagajlar, günlük kullanımındaki konforu da sıkça gözlemlediğimiz bir nesne olarak son zamanların en trend eşyalarından biri arasında kendine yer buluyor.

Uzun veya kısa süreli yolculuğa çıkarken var olan yoğun eşya kapasitesi ile Portbagaj sistemi, var olan büyük, geniş, narin veya küçük eşyalarınız için tercih edebileceğiniz çok avantajlı bir yöntem. Sunduğu farklı üretilmiş hacim boyutları ile arabanızın modeline, şekline ve bütçenize uygun seçenekler barındırırken güneşten, yağmur suyundan, şiddetli rüzgar gibi hava durumu şartlarından eşyalarınızı içerisinde güvenli ve rahat bir şekilde muhafaza ederken, yol boyunca sizlere ve eşyalarınıza güzel bir konfor sağlayıp bir sürü eşyayı bünyesinde taşıyarak sizinle yol arkadaşlığı eder.

 

 

Araç üstü bagaj da denilen Portbagajlar,

  • Çok çocuklu kalabalık ailelerin eşyalarının küçük bagajlara sığmama sorunlarına çözüm üretmesiyle,
  • Yurtdışına sık sık çıkıp dünyanın farklı yerlerini görmek isteyen bireylerin gerekli eşyalarını yanlarında taşımasına yardımcı olmasıyla,
  • Kışın kayak yapmayı sevenlerin kayak malzemelerini yolculukta yanlarında muhafaza etmesiyle,
  • İzcilik ve kamp yapmaya bayılan doğa severlere ve ormanda kalırken rahat etmenin keyfini çıkarmak isteyenlere ormanda yanlarında bulunması gereken eşyalar konusunda onlara bu konuda destek olmasıyla,
  • Avcılık ile uğraşan bireylere teknik malzeme ve eşyalarını koymaları ve rahatlıkla taşımaları için neredeyse normal bagaj kadar yer açmasını sağlaması, kilitlenebilir özellikte olması ve nice özelliği sayesinde bu kişiler için Portbagaj birebir bir yöntem haline geliyor.

Portbagajlar rüzgarı en iyi şekilde karşılayabilecekleri harika aerodinamik tasarımıyla birlikte üretilirler. Bu özelliği sayesinde rüzgarın sesini minimum seviyeye indirebilir. Böylelikle rüzgarın yaratabileceği tüm kötü olasılıkları yok etmiş olur. Kilitlenebilir özelliği sayesinde ise güvenliği sorun etmenize hiç gerek kalmaz. Değerli eşyalarınızı portbagajlar sayesinde güvenli bir şekilde koruyabilirsiniz.

Normal bagajın ekstrası olarak kullanılan ve fazladan bizlere alan katmamızı sağlayan bu Portbagaj sistemleri aracınızın performansında herhangi bir olumsuz durumlara yol açmaz. Portbagajların üretiminde hafif alüminyum maddeleri kullanılır.  Bu sayede de hem dayanıklı olması hem de hafif olması araca yük bindirmemekle birlikte aracın rüzgara karşı direnç sağlaması açısından kullanıcılara bir olumsuz etki yaşatmamış olur.

PEKİ PORT BAGAJLAR NASIL KULLANILIRLAR?

  1. İlk olarak kenar çıtalarının (barlarının) ve ara atkılarının güvenli ve sağlam olduğundan emin olunmalı. Yoksa bu çıtalar montaj sırasında veya yolculuk esnasında dayanıklı olmazsa portbagajlar bu barların üzerine monte edileceği için portbagajları sağlam şekilde koruyamayabilirler. İlk olarak bunlar gözlenmeli ve dikkat edilmelidir.
  2. İkinci olarak ürünün içerisinden çıkan 4 adet montaj aparatları ( kelepçeler ) sayesinde tavanda bulunan barlarla birlikte bagajın içerisindeki barlara bağlanarak monte işlemi kolayca gerçekleştirilir. Bu şekilde monte yapılması sayesinde aracın tavanının delinmesine gerek kalmadan işlem gerçekleştirilebiliniyor.
  3. Monte işlemi yapılırken elimizde bulunan 4 adet montaj aparatlarını ( kelepçeleri ) sırayla takarken her birini sıkıştırmadan takıp en sonunda hepsinin aynı anda sıkıştırma işlemi gerçekleştirirsek arabanın üstündeki barlara portbagajlar arasında monte etme sırasında bir esneme payı oluştururuz ve böylelikle aracımıza ürünü tam oturtturmuş oluruz.

 

Ve bu kadar!

Araç Üstü Port Bagaj, Tavan Sepeti, Araç Üstü Çadır, Taşıyıcı barlar ve daha bir çok araç üstü bagaj sistemlerini buraya tıklayarak sitemizde bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir