Oto Blog

ARACINIZA EN UYGUN PORTBAGAJ NASIL SEÇİLİR?

2Q==

Portbagajlar aracınızın üzerine aracın tavanını delmeksizin kelepçeler yardımı ile monte edebileceğiniz arabanızın mevcut bagaj hacmini neredeyse bir o kadar daha arttırmanıza yarayacak mükemmel bir sistemdir. Portbagajlar hayatımızı kolaylaştırmanın en güzel seçeneklerinden biri. Var olan bagaj kadar aracınızda ekstra alan oluşturarak yolculuklarınızda sevdiğiniz eşyaların hep sizinle birlikte kalmasını sağlayarak, sizinle birlikte harika yolculuklara çıkmanıza olanak sağlamak için üretilirler. Fakat bu konu üzerinde durulması, dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu yazımızda sizlere Portbagaj tercihleri nasıl yapılmalıdır? Portbagaj alırken nelere dikkat edilmelidir? Portbagaj çeşitleri (modelleri) nelerdir? Portbagaj almadan ne tür hazırlıklar yapılması gereklidir? gibi bazı aklınızda oluşabilecek sorularınızı aydınlığa kavuşturacağız.

PORTBAGAJ KULLANIMI ÖNCESİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

Portbagajlar aracınıza taşıyıcı barlar sayesinde bağlanmaktadır. Her çeşit portbagaj taşıyıcı barlar sayesinde aracınıza bağlanmak için uygundur. Bu bağların sağlamlığı aracınız ve sizin güvenliğiniz ve eşyalarınızın güvenliği için oldukça önem teşkil etmektedir. İlk önce onların sağlamlık kontrolünü yapmanız gerekmektedir. Barları seçerken aracınızın boyuna uygun ara barlar seçmeniz gerekir. Örneğin araca bağlanmış taşan bir ara bar oluşturacağı çıkıntı ile hem göz için görüntü kirliliği oluştururken oluşan çıkıntı sizi, çarpma durumları oluşturabileceğinden sağlığınız açısından tehlike yaratabilir.

PORTBAGAJ SEÇİMİNDE DOĞRU SEÇİM İÇİN YAPILMASI GEREKENLER

Portbagaj seçimi yaparken karşımıza boyut, fiyat, renk ve üretim yerleri gibi her bütçeye ve zevke uygun farklı seçenekler çıktığını görebiliriz.

BOYUTLAR

Portbagajların boyut olarak 350, 370, 450 ve 520 Litrelik farklı hacimdeki dayanıklı ürünlerimiz mevcuttur.

350 L’lik  Portbagajlarımız 829,00 TL olup boyut olarak diğerlerine göre daha küçüktür. Bu tarz portbagajlar küçük araçlar ve tek başına gezmeyi sevenler için harika bir seçenektir.

370 L’lik Portbagajlarımız 890,00 TL olup orta boyut olarak değerlendirilmektedir. Bu tarz bagajlar 2-3 kişilik aileler için yolculuklarını rahat şekilde sürdürmelerine yardımcı olmaktadır.

450 L’lik Portbagajlarımız 1490,00 TL olmak ile birlikte diğer seçeneklere göre sizlere daha geniş bir alan sağlamaktadır. Bu tarz portbagajlar çok çocuklu aileler için vazgeçilmez bir seçenek olmaktadır.

Son olarak 520 L’lik ve ithal olan üst sınıf kalitedeki Portbagajımız 5,900,00 TL’dir. Seçeneklerin içerisinde en geniş ve size en çok alan sağlayacak çok kullanışlı bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu boyuttaki Portbagajları fazla eşyaya sahip, geniş üyeli aileler rahatlıkla tercih edebilirler.

RENKLER

Portbagajlarımızın renk seçenekleri olarak beyaz, gri ve siyah olmak üzere 3 çeşit renk seçeneği bulunmaktadır. Skaladan size en uygun rengi seçerek estetik olarak harika tasarımıyla arabanıza mükemmel bir yeni görünürüm kazandırmış olursunuz.

PORTBAGAJLARIN MALZEME KALİTELERİNDE DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN YERLER

Portbagajlarda en çok dikkat edilmesi gereken şeylerden biri üretildiği malzemelerdir. Alüminyum ile üretilen veya ABS malzemesiyle üretilen portbagajlar uzun ömürlü kullanım için size dayanıklılık sağlar. En önemli noktalardan biri de emniyet kilidinin sağlamlığıdır. Emniyet kilidi sağlamlığı eşyalarınızın yol boyunca ve diğer zamanlarında güvenli için çok önemlidir.

PORTBAGAJLARDA DAYANIKLILIK KAVRAMI

Portbagajlar arabanızın üzerinde bulunduğu için sıcak, soğuk, yağmur, kar, güneş gibi hava durumlarına maruz kalabilir. Bu noktada portbagajınızın bu olaylara karşı dayanıklılığı eşyalarınız için önem arz etmektedir. Portbagaj seçimlerinde uzun süre kullanım açısından bu konuya dikkat edilmelidir.

PORTBAGAJLARDA GÜVENLİK OLUŞTURMA

Portbagajların kurulurken tavandaki barlara, eşyalarla dengede duracağı şekilde takılması çok önemlidir. Portbagajlar ne çok öne ne de çok arkaya eğimli şekilde takılmalıdır. Bu konu arabanın virajlardaki sürümü için dikkat edilmesi gereken bir nokta olarak karşımıza çıkmaktadır.

Portbagajın içerisine koyacağımız eşyalarımızı koymadan portbagajın taşıyabileceği eşya ağırlık kapasitesini içerisine yerleştirdiğimiz eşyaların ağırlık hesaplamasına dahil olarak ürünün kendi ağırlığını da burada eklememiz gerekmektedir.

Yola çıkmadan emniyet kilidinin kilitlendiğine emin olmanız gerekir. Bu durum sizlerin ve eşyalarınızın güvenli için çok önemli bir detaydır.

Son olarak portbagaj takımı sonrası aracınızın yüksekliğinde değişim olacağı için daha önceden girdiğiniz kapalı alanlar için portbagajınızı taktıktan sonra aracınızın yüksekliğini tekrar ölçmeniz gerekmektedir. Bu husus otopark, garaj gibi yerler için önemlidir. Aksi takdirde portbagajınız, arabanın üzerindeki barlar veya eşyalarınız hasar görebilirler.

PORTBAGAJLARDA BAKIM

Portbagajlarınıza ihtiyaç duymadığınız zamanlarda aracınızın üzerde bulundurmamak ürünün ömrünü uzatacaktır. Eğer sürekli kullanım halinde tutuyorsanız da düzenli olarak bağlantı kısımlarını gres yağı ile yağlayabilirsiniz.

 

İyi yolculuklar dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir